Johanson Technology Inc. L-14W24NKV4E
L-14W24NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W24NKV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 24NH 220 MOHM SMD
Datasheet Download
L-14W24NKV4E.pdf
Availability of L-14W24NKV4E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-14W24NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W24NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W24NKV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance24nH
Tolerance±10%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)