Johanson Technology Inc. L-14W27NKV4E
L-14W27NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W27NKV4E
Brief Description
FIXED IND 27NH 600MA 220 MOHM
Datasheet Download
L-14W27NKV4E.pdf
Availability of L-14W27NKV4E
QUANTITY
L-14W27NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W27NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W27NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W27NKV4E
Related LinksL-14W2, L-14W27NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W27NKV4E Details Description
Related parts for L-14W27NKV4E
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
IC FPGA 112 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSY-POWER STRIP 109.63" datasheet.pdf
CBL 35POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf