Johanson Technology Inc. L-14W33NJV4E
L-14W33NJV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W33NJV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 220 MOHM
Datasheet Download
L-14W33NJV4E.pdf
Availability of L-14W33NJV4E
QUANTITY
L-14W33NJV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W33NJV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W33NJV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq43 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)