Johanson Technology Inc. L-14W3N9CV4E
L-14W3N9CV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W3N9CV4E
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 700MA 80 MOHM
Datasheet Download
L-14W3N9CV4E.pdf
Availability of L-14W3N9CV4E
QUANTITY
L-14W3N9CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W3N9CV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W3N9CV4E
Material - CoreCeramic
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant5.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test900MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W3N9CV4E
Related LinksL-14W3, L-14W3N9CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W3N9CV4E Details Description
Related parts for L-14W3N9CV4E
IC FPGA 80 I/O 120CPGA datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 6A datasheet.pdf
OSC VCXO 77.76MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 530 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 22.0K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 8POS .100" datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 HDR ASMBLY 8P BLU datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1400V 200A 3T0WER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf