Johanson Technology Inc. L-14W68NKV4E
L-14W68NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W68NKV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68NH 600MA 340 MOHM
Datasheet Download
L-14W68NKV4E.pdf
Availability of L-14W68NKV4E
QUANTITY
L-14W68NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W68NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W68NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance68nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W68NKV4E
Related LinksL-14W6, L-14W68NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W68NKV4E Details Description
Related parts for L-14W68NKV4E
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 607 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED SBT-90 COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58U datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 5A 50 MOHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf