Johanson Technology Inc. L-14W6N8SV4E
L-14W6N8SV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W6N8SV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM
Datasheet Download
L-14W6N8SV4E.pdf
Availability of L-14W6N8SV4E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-14W6N8SV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W6N8SV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W6N8SV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W6N8SV4E
Related LinksL-14W6, L-14W6N8SV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W6N8SV4E Details Description
Related parts for L-14W6N8SV4E
RES CHAS MNT 50 OHM 10% 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP DRVR LVDS 16-TSSOP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
FUSE MICRO II BLADE 2 LEG 5 AMP datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT RECP datasheet.pdf
15UF 40V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf