Johanson Technology Inc. L-14W72NJV4E
L-14W72NJV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W72NJV4E
Brief Description
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM
Datasheet Download
L-14W72NJV4E.pdf
Availability of L-14W72NJV4E
QUANTITY
L-14W72NJV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W72NJV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W72NJV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance72nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)490 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test900MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W72NJV4E
Related LinksL-14W7, L-14W72NJV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W72NJV4E Details Description
Related parts for L-14W72NJV4E
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 30H 40MA 595 OHM CHASS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO 256X9 SYNC DUAL 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 10CKT datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 4SIP datasheet.pdf