Johanson Technology Inc. L-15F2R7JV4E
L-15F2R7JV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15F2R7JV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 100MA 3.5 OHM
Datasheet Download
L-15F2R7JV4E.pdf
Availability of L-15F2R7JV4E
QUANTITY
L-15F2R7JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15F2R7JV4E
Internal Part NumberEIS-L-15F2R7JV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.7µH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test8MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15F2R7JV4E
Related LinksL-15F2, L-15F2R7JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15F2R7JV4E Details Description
Related parts for L-15F2R7JV4E
FIXED IND 5.6UH 200MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL 2WIRE SER 8-UMAX datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5SSOP datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 440VAC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBJ datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX+FX-CW datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STRAIGHT RG178 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf