Johanson Technology Inc. L-15W12NJV4E
L-15W12NJV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W12NJV4E
Brief Description
FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD
Datasheet Download
L-15W12NJV4E.pdf
Availability of L-15W12NJV4E
QUANTITY
L-15W12NJV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W12NJV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W12NJV4E
Material - CoreCeramic
Inductance12nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W12NJV4E
Related LinksL-15W1, L-15W12NJV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W12NJV4E Details Description
Related parts for L-15W12NJV4E
RES SMD 475K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 9NS 324FBGA datasheet.pdf
EMULATOR REAL TIME ST7 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DISPL PMIC PROGR OUTPUT QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 2X3 W/ADH datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 4.72" datasheet.pdf