Johanson Technology Inc. L-15W19NGV4E
L-15W19NGV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W19NGV4E
Brief Description
FIXED IND 19NH 600MA 80 MOHM SMD
Datasheet Download
L-15W19NGV4E.pdf
Availability of L-15W19NGV4E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-15W19NGV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W19NGV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W19NGV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance19nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3.4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W19NGV4E
Related LinksL-15W1, L-15W19NGV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W19NGV4E Details Description
Related parts for L-15W19NGV4E
RES ARRAY 5 RES 82 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56SSOP datasheet.pdf
LED 3MM RED/GREEN BICOLOR 3 LEAD datasheet.pdf
IC OP AMP LP HI SPEED 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
IC FREQUENCY GENERATOR 72-VFQFPN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 9.6V 240W datasheet.pdf