Johanson Technology Inc. L-15W22NGV4E
L-15W22NGV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W22NGV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
L-15W22NGV4E.pdf
Availability of L-15W22NGV4E
QUANTITY
L-15W22NGV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W22NGV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W22NGV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W22NGV4E
Related LinksL-15W2, L-15W22NGV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W22NGV4E Details Description
Related parts for L-15W22NGV4E
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CARD GUIDE FR 13X0.078" RUST datasheet.pdf
MOTOR W/GEAR REDUCER datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XYZ-AXIS ELECT COND 1.5"X36YDS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 2.2MM 2POS SMD RED datasheet.pdf
CONN EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf