KEMET L0201C22NJRMST
L0201C22NJRMST picture photo
Mfg. Part Number
L0201C22NJRMST
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 100MA 1.2 OHM SMD
Datasheet Download
L0201C22NJRMST.pdf
Availability of L0201C22NJRMST
QUANTITY
L0201C22NJRMST Order Process
Ship out your order
Specifications of L0201C22NJRMST
Internal Part NumberEIS-L0201C22NJRMST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesL-RMS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L0201C22NJRMST
Related LinksL0201C2, L0201C22NJRMST Datasheet, KEMET Distributor
L0201C22NJRMST Details Description
Related parts for L0201C22NJRMST
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14" 4A MED datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf