AVX Corporation L06032R7AHLTR
L06032R7AHLTR picture photo
Mfg. Part Number
L06032R7AHLTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.7NH 750MA 80 MOHM
Datasheet Download
L06032R7AHLTR.pdf
Availability of L06032R7AHLTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L06032R7AHLTR Order Process
Ship out your order
Specifications of L06032R7AHLTR
Internal Part NumberEIS-L06032R7AHLTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAccu-L®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.7nH
Tolerance±0.05nH
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.71mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L06032R7AHLTR
Related LinksL06032, L06032R7AHLTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
L06032R7AHLTR Details Description
Related parts for L06032R7AHLTR
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 4SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BRAKE 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD BK datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf