Tamura L07P010D15
L07P010D15 picture photo
Mfg. Part Number
L07P010D15
Manufacturer
Product Category
Current Transducers
Brief Description
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC
Datasheet Download
L07P010D15.pdf
Availability of L07P010D15
QUANTITY
L07P010D15 Order Process
Ship out your order
Specifications of L07P010D15
Internal Part NumberEIS-L07P010D15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOpen Loop Hall Effect Sensors
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyCurrent Transducers
Series-
PackagingBulk
For MeasuringAC/DC
Sensor TypeHall Effect, Open Loop
Current - Sensing10A
Number of Channels1
OutputRatiometric, Voltage
Sensitivity-
FrequencyDC ~ 100kHz
Linearity±1%
Accuracy-
Voltage - Supply±15V
Response Time5µs
Current - Supply (Max)30mA
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
PolarizationBidirectional
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L07P010D15
Related LinksL07P0, L07P010D15 Datasheet, Tamura Distributor
L07P010D15 Details Description
Related parts for L07P010D15
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 WW 44POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
M804 12C MIXED PIN PLU THR datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 2304 CLBs, 9000 Gates, 111MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf