E-Switch L16PLR10JGRNWHT
L16PLR10JGRNWHT picture photo
Mfg. Part Number
L16PLR10JGRNWHT
Brief Description
PILOT LIGHT
Datasheet Download
L16PLR10JGRNWHT.pdf
Availability of L16PLR10JGRNWHT
QUANTITY
L16PLR10JGRNWHT Order Process
Ship out your order
Specifications of L16PLR10JGRNWHT
Internal Part NumberEIS-L16PLR10JGRNWHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelL16PLR10yyyyyyy.stp
Standard Package1
SeriesL16
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorWhite
Lens Transparency-
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Termination Style-
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L16PLR10JGRNWHT
Related LinksL16PLR1, L16PLR10JGRNWHT Datasheet, E-Switch Distributor
L16PLR10JGRNWHT Details Description
Related parts for L16PLR10JGRNWHT
IC FPGA 252 I/O 324FBGA datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 TP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MCU 16K FLASH 2K SRAM 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
SCR FAST SW 400A 600V TO-200AB datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 240MA 2.55 OHM datasheet.pdf