E-Switch L16PLR10KYELYEL
L16PLR10KYELYEL picture photo
Mfg. Part Number
L16PLR10KYELYEL
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
PILOT LIGHT YELLOW 24VDC
Datasheet Download
L16PLR10KYELYEL.pdf
Availability of L16PLR10KYELYEL
QUANTITY
L16PLR10KYELYEL Order Process
Ship out your order
Specifications of L16PLR10KYELYEL
Internal Part NumberEIS-L16PLR10KYELYEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationL16 Series RoHS Cert of Compliance
3D ModelL16PLR10yyyyyyy.stp
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesL16
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens Color-
Lens Transparency-
RatingsAC
Voltage125 V ~ 250 V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L16PLR10KYELYEL
Related LinksL16PLR1, L16PLR10KYELYEL Datasheet, E-Switch Distributor
L16PLR10KYELYEL Details Description
Related parts for L16PLR10KYELYEL
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN BUTT HEATSHRINK 25PC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 131MA 23 OHM SMD datasheet.pdf