Amphenol Commercial Products L177HDE15SD0CH4RBL
L177HDE15SD0CH4RBL picture photo
Mfg. Part Number
L177HDE15SD0CH4RBL
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L177HDE15SD0CH4RBL.pdf
Availability of L177HDE15SD0CH4RBL
QUANTITY
L177HDE15SD0CH4RBL Order Process
Ship out your order
Specifications of L177HDE15SD0CH4RBL
Internal Part NumberEIS-L177HDE15SD0CH4RBL
Industrial Solutions
Standard Package5,000
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177HDE15SD0CH4RBL
Related LinksL177HDE15, L177HDE15SD0CH4RBL Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177HDE15SD0CH4RBL Details Description
Related parts for L177HDE15SD0CH4RBL
IC FPGA 512 I/O 680FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 657K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 17POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf