Amphenol Commercial Products L177HDE15SD1CH3R
L177HDE15SD1CH3R picture photo
Mfg. Part Number
L177HDE15SD1CH3R
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L177HDE15SD1CH3R.pdf
Availability of L177HDE15SD1CH3R
QUANTITY
L177HDE15SD1CH3R Order Process
Ship out your order
Specifications of L177HDE15SD1CH3R
Internal Part NumberEIS-L177HDE15SD1CH3R
Industrial Solutions
Standard Package3,000
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177HDE15SD1CH3R
Related LinksL177HDE1, L177HDE15SD1CH3R Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177HDE15SD1CH3R Details Description
Related parts for L177HDE15SD1CH3R
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TINLEAD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 6A SOT223 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 20V T/H datasheet.pdf