Amphenol Commercial Products L177SDA15SVFM
L177SDA15SVFM picture photo
Mfg. Part Number
L177SDA15SVFM
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L177SDA15SVFM.pdf
Availability of L177SDA15SVFM
QUANTITY
L177SDA15SVFM Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDA15SVFM
Internal Part NumberEIS-L177SDA15SVFM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDA15SVFM
Related LinksL177SD, L177SDA15SVFM Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDA15SVFM Details Description
Related parts for L177SDA15SVFM
CIR BRKR THRM 2.5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
IC OCTAL BUS TXRX 24-SOIC datasheet.pdf
IC ADSL CPE LINE DVR 175MA 8SOIC datasheet.pdf
78K0R KG3L UPD78F1014 TEST datasheet.pdf
4X DDR INFINIBAND CABLE ASSY 1M datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VSLMT PCS ZNC USFT CTL datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
DIODE RECT 1A 200V DO-214AC datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 50MM DK ON NPN OUT datasheet.pdf