Amphenol Commercial Products L177SDB25S
L177SDB25S picture photo
Mfg. Part Number
L177SDB25S
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L177SDB25S.pdf
Availability of L177SDB25S
QUANTITY
L177SDB25S Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDB25S
Internal Part NumberEIS-L177SDB25S
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDB25S
Related LinksL177S, L177SDB25S Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDB25S Details Description
Related parts for L177SDB25S
RES ARRAY 5 RES 56 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SC70 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" T/H DUAL datasheet.pdf
IC 12BIT GTL/LVTTL TRNSL 28TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 12POS datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf