Amphenol Commercial Products L177SDB25SVF
L177SDB25SVF picture photo
Mfg. Part Number
L177SDB25SVF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L177SDB25SVF.pdf
Availability of L177SDB25SVF
QUANTITY
L177SDB25SVF Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDB25SVF
Internal Part NumberEIS-L177SDB25SVF
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder Cup
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDB25SVF
Related LinksL177SD, L177SDB25SVF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDB25SVF Details Description
Related parts for L177SDB25SVF
CAP CER 2200PF 4KV X7R 3640 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP PAD 24-28AWG datasheet.pdf
CAP CER 102PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HAN D M CRIMP CONT AU AWG26-22 datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
09 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf