Amphenol Commercial Products L177SDB25SVFM
L177SDB25SVFM picture photo
Mfg. Part Number
L177SDB25SVFM
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L177SDB25SVFM.pdf
Availability of L177SDB25SVFM
QUANTITY
L177SDB25SVFM Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDB25SVFM
Internal Part NumberEIS-L177SDB25SVFM
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder Cup
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDB25SVFM
Related LinksL177SD, L177SDB25SVFM Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDB25SVFM Details Description
Related parts for L177SDB25SVFM
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 14POS datasheet.pdf
RES MO 2W 6.8K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
FUSE .75A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 6.2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V SMD datasheet.pdf