Amphenol Commercial Products L177SDBG25SOL2
L177SDBG25SOL2 picture photo
Mfg. Part Number
L177SDBG25SOL2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L177SDBG25SOL2.pdf
Availability of L177SDBG25SOL2
QUANTITY
L177SDBG25SOL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDBG25SOL2
Internal Part NumberEIS-L177SDBG25SOL2
Industrial Solutions
Standard Package500
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDBG25SOL2
Related LinksL177SDB, L177SDBG25SOL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDBG25SOL2 Details Description
Related parts for L177SDBG25SOL2
CAP CER 0.047UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 155 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
381 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
HANDHELD DPM RDR RS232 6FT CBL datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf