Amphenol Commercial Products L177SDD50SOL2
L177SDD50SOL2 picture photo
Mfg. Part Number
L177SDD50SOL2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L177SDD50SOL2.pdf
Availability of L177SDD50SOL2
QUANTITY
L177SDD50SOL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDD50SOL2
Internal Part NumberEIS-L177SDD50SOL2
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDD50SOL2
Related LinksL177SD, L177SDD50SOL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDD50SOL2 Details Description
Related parts for L177SDD50SOL2
IC BUS SWITCH 10BIT 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 900 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOP1.5GS 06/90 7.62 OG EEXE datasheet.pdf
RECEIVER IR REMOTE 3V 56.8KHZ datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 900MA 80 MOHM datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf