Amphenol Commercial Products L177TWC21WA4SMCSVRM6
L177TWC21WA4SMCSVRM6 picture photo
Mfg. Part Number
L177TWC21WA4SMCSVRM6
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
Datasheet Download
L177TWC21WA4SMCSVRM6.pdf
Availability of L177TWC21WA4SMCSVRM6
QUANTITY
L177TWC21WA4SMCSVRM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177TWC21WA4SMCSVRM6
Internal Part NumberEIS-L177TWC21WA4SMCSVRM6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesTW
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, Combo
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21 (17 + 4 Coax)
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout4 (DC, C) - 21WA4
Contact TypeCoax and Signal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating-
Housing MaterialThermoplastic
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177TWC21WA4SMCSVRM6
Related LinksL177TWC21W, L177TWC21WA4SMCSVRM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177TWC21WA4SMCSVRM6 Details Description
Related parts for L177TWC21WA4SMCSVRM6
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TACHOMETER LCD 6 CHAR 100-240V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 400MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT CXP 84POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf