Amphenol Commercial Products L17DAFRCA15SC309
L17DAFRCA15SC309 picture photo
Mfg. Part Number
L17DAFRCA15SC309
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable
Datasheet Download
L17DAFRCA15SC309.pdf
Availability of L17DAFRCA15SC309
QUANTITY
L17DAFRCA15SC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L17DAFRCA15SC309
Internal Part NumberEIS-L17DAFRCA15SC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L17DAFRCA15SC309
Related LinksL17DAFRC, L17DAFRCA15SC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L17DAFRCA15SC309 Details Description
Related parts for L17DAFRCA15SC309
RES 3K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.4A 48.1 MOHM TH datasheet.pdf
T-BEAM RCVR ONLY FET 300V CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 4POS R/A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 214VC SMB datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
RES 15 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 5V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 250 MOHM SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE 2.31" datasheet.pdf