Bivar, Inc. L22-TEW12V
L22-TEW12V picture photo
Mfg. Part Number
L22-TEW12V
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
STARG22 XT-E WW 12V C-TYPE
Datasheet Download
L22-TEW12V.pdf
Availability of L22-TEW12V
QUANTITY
L22-TEW12V Order Process
Ship out your order
Specifications of L22-TEW12V
Internal Part NumberEIS-L22-TEW12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series-
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test100 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension19.90mm Diameter
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L22-TEW12V
Related LinksL22-T, L22-TEW12V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
L22-TEW12V Details Description
Related parts for L22-TEW12V
BATTRAX DUAL POS/NEG 150A MS-013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.5A (Switch) Lighting 8-DFN (4x4) datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT DL TIN datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FO D-SUB 9-POLE, MALE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC 2.4GHZ FRONT END MOD datasheet.pdf