Bivar, Inc. L22-TEW24V
L22-TEW24V picture photo
Mfg. Part Number
L22-TEW24V
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
STARG22 XT-E WW 24V C-TYPE
Datasheet Download
L22-TEW24V.pdf
Availability of L22-TEW24V
QUANTITY
L22-TEW24V Order Process
Ship out your order
Specifications of L22-TEW24V
Internal Part NumberEIS-L22-TEW24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series-
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test94 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)24V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension19.90mm Diameter
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L22-TEW24V
Related LinksL22-T, L22-TEW24V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
L22-TEW24V Details Description
Related parts for L22-TEW24V
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC FPGA 185 I/O 256FBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION FOR CO16 CRIMP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf