Bivar, Inc. L24-T6500K
L24-T6500K picture photo
Mfg. Part Number
L24-T6500K
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
STARG24 LUXEON T 6500K W C
Datasheet Download
L24-T6500K.pdf
Availability of L24-T6500K
QUANTITY
L24-T6500K Order Process
Ship out your order
Specifications of L24-T6500K
Internal Part NumberEIS-L24-T6500K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series-
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test220 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension19.90mm Diameter
Height5.80mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L24-T6500K
Related LinksL24-T, L24-T6500K Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
L24-T6500K Details Description
Related parts for L24-T6500K
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC TRPL 8BIT VIDEO ADC 144LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 6A IPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1A 1.8 OHM SMD datasheet.pdf