Delta Electronics L36SA3R315NRFA
L36SA3R315NRFA picture photo
Mfg. Part Number
L36SA3R315NRFA
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
MODULE DC/DC 1X1.6 3.3V 15A
Datasheet Download
L36SA3R315NRFA.pdf
Availability of L36SA3R315NRFA
QUANTITY
L36SA3R315NRFA Order Process
Ship out your order
Specifications of L36SA3R315NRFA
Internal Part NumberEIS-L36SA3R315NRFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Efficiency Isolated DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converter Design Considerations
Featured ProductDelphi Series L36SA Converters
Power Management Solutions
Standard Package96
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi L36SA
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-DIP Module
Size / Dimension1.55" L x 1.95" W x 0.35" H (39.4mm x 49.6mm x 8.9mm)
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L36SA3R315NRFA
Related LinksL36SA3R, L36SA3R315NRFA Datasheet, Delta Electronics Distributor
L36SA3R315NRFA Details Description
Related parts for L36SA3R315NRFA
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE PIP 5VIN 30A ADJ SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LNB SGL SUPPLY 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 54MM datasheet.pdf
THERMAL TRANSFER DESKTOP PRINTER datasheet.pdf
IMPACT 85 DC 3X10 OPEN SN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 46A SO8FL datasheet.pdf