t-Global Technology L37-3-100-100-3.0-0
L37-3-100-100-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-100-100-3.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X3MM
Datasheet Download
L37-3-100-100-3.0-0.pdf
Availability of L37-3-100-100-3.0-0
QUANTITY
L37-3-100-100-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-100-100-3.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3-100-100-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.120" (3.05mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-100-100-3.0-0
Related LinksL37-3-100, L37-3-100-100-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-100-100-3.0-0 Details Description
Related parts for L37-3-100-100-3.0-0
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
BOARD DEMO WI-FI COMM MRF24WB0MA datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
NON PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
JT 37C 37#22D SKT PLUG datasheet.pdf
12MM SLD ASSY RCPT 1X4 YEL KEYG0 datasheet.pdf