t-Global Technology L37-3-5-5-0.5
L37-3-5-5-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-5-5-0.5
Brief Description
THERMAL PAD 5X5X0.5MM
Datasheet Download
L37-3-5-5-0.5.pdf
Availability of L37-3-5-5-0.5
QUANTITY
L37-3-5-5-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-5-5-0.5
Internal Part NumberEIS-L37-3-5-5-0.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3
UsageSheet
ShapeSquare
Outline5.00mm x 5.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-5-5-0.5
Related LinksL37-3-, L37-3-5-5-0.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-5-5-0.5 Details Description
Related parts for L37-3-5-5-0.5
RECEPT WRAPOST BR-360 .370" datasheet.pdf
IC DGTL PWR CTRLR 80TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 5W SMBG datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 50A POWIR 34 datasheet.pdf