t-Global Technology L37-3F-100-100-0.25-1A
L37-3F-100-100-0.25-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-100-100-0.25-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X0.25MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-100-100-0.25-1A.pdf
Availability of L37-3F-100-100-0.25-1A
QUANTITY
L37-3F-100-100-0.25-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-100-100-0.25-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-100-100-0.25-1A
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-100-100-0.25-1A
Related LinksL37-3F-100-, L37-3F-100-100-0.25-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-100-100-0.25-1A Details Description
Related parts for L37-3F-100-100-0.25-1A
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC R6 datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A SOT223 datasheet.pdf