t-Global Technology L37-3F-150-150-0.25-1A
L37-3F-150-150-0.25-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-150-150-0.25-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X0.25MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-150-150-0.25-1A.pdf
Availability of L37-3F-150-150-0.25-1A
QUANTITY
L37-3F-150-150-0.25-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-150-150-0.25-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-150-150-0.25-1A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-150-150-0.25-1A
Related LinksL37-3F-150-, L37-3F-150-150-0.25-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-150-150-0.25-1A Details Description
Related parts for L37-3F-150-150-0.25-1A
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W FILTER 1A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 25W 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf