t-Global Technology L37-3F-150-150-0.25-2A
L37-3F-150-150-0.25-2A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-150-150-0.25-2A
Brief Description
L37-3F SHEET 150X150X.25MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-150-150-0.25-2A.pdf
Availability of L37-3F-150-150-0.25-2A
QUANTITY
L37-3F-150-150-0.25-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-150-150-0.25-2A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-150-150-0.25-2A
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3F MSDS
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-150-150-0.25-2A
Related LinksL37-3F-150-, L37-3F-150-150-0.25-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-150-150-0.25-2A Details Description
Related parts for L37-3F-150-150-0.25-2A
IC REG LDO 2.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 2% 500V 2220 datasheet.pdf
IC FIFO 256X9 SYNC 15NS 32-PLCC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT SHROUD 160POS DIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 2.5GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf