t-Global Technology L37-3F-150-150-0.3-0
L37-3F-150-150-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-150-150-0.3-0
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X0.3MM
Datasheet Download
L37-3F-150-150-0.3-0.pdf
Availability of L37-3F-150-150-0.3-0
QUANTITY
L37-3F-150-150-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-150-150-0.3-0
Internal Part NumberEIS-L37-3F-150-150-0.3-0
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-150-150-0.3-0
Related LinksL37-3F-150, L37-3F-150-150-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-150-150-0.3-0 Details Description
Related parts for L37-3F-150-150-0.3-0
CONN HEADER 18POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.5A 25 MOHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6A POWERFLAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 12 POS datasheet.pdf