t-Global Technology L37-3F-150-150-0.45-1A
L37-3F-150-150-0.45-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-150-150-0.45-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X0.45MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-150-150-0.45-1A.pdf
Availability of L37-3F-150-150-0.45-1A
QUANTITY
L37-3F-150-150-0.45-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-150-150-0.45-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-150-150-0.45-1A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.018" (0.450mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-150-150-0.45-1A
Related LinksL37-3F-150-, L37-3F-150-150-0.45-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-150-150-0.45-1A Details Description
Related parts for L37-3F-150-150-0.45-1A
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER/ZD BUFFER 8-SOIC datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf