t-Global Technology L37-3F-640-320-0.3-1A
L37-3F-640-320-0.3-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-640-320-0.3-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 640X320X0.3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-640-320-0.3-1A.pdf
Availability of L37-3F-640-320-0.3-1A
QUANTITY
L37-3F-640-320-0.3-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-640-320-0.3-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-640-320-0.3-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-640-320-0.3-1A
Related LinksL37-3F-640, L37-3F-640-320-0.3-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-640-320-0.3-1A Details Description
Related parts for L37-3F-640-320-0.3-1A
MOSFET N-CH 100V 700MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC DRIVER CLCK LOOP 2.5V 56-BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 680K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 40POS datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO204AL datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf