t-Global Technology L37-3L-100-100-3.0-1A
L37-3L-100-100-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-100-100-3.0-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3L-100-100-3.0-1A.pdf
Availability of L37-3L-100-100-3.0-1A
QUANTITY
L37-3L-100-100-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-100-100-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3L-100-100-3.0-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3L MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3L
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K