t-Global Technology L37-3L-300-300-10.0-0
L37-3L-300-300-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-300-300-10.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 300X300X10MM
Datasheet Download
L37-3L-300-300-10.0-0.pdf
Availability of L37-3L-300-300-10.0-0
QUANTITY
L37-3L-300-300-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-300-300-10.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3L-300-300-10.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-300-300-10.0-0
Related LinksL37-3L-300, L37-3L-300-300-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-300-300-10.0-0 Details Description
Related parts for L37-3L-300-300-10.0-0
IC BUFFER DL TRI-ST NON-INV US8 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC MEMS 76.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
BP SHROUD LF datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED COB CCT 3000K datasheet.pdf
LED LUXEON AMBER 590NM L1 datasheet.pdf
CBL ASSY STR PLUG 2.1MM 6' 18AWG datasheet.pdf