t-Global Technology L37-3S-100-100-0.3-0
L37-3S-100-100-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-100-100-0.3-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X0.3MM
Datasheet Download
L37-3S-100-100-0.3-0.pdf
Availability of L37-3S-100-100-0.3-0
QUANTITY
L37-3S-100-100-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-100-100-0.3-0
Internal Part NumberEIS-L37-3S-100-100-0.3-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3S Ultra-soft Gap Filler for LCD
MSDS Material Safety DatasheetL37-3S MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-100-100-0.3-0
Related LinksL37-3S-100, L37-3S-100-100-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-100-100-0.3-0 Details Description
Related parts for L37-3S-100-100-0.3-0
SOLDER-WICK NO-CLEAN .110" 10' datasheet.pdf
IC FPGA 519 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf