t-Global Technology L37-3S-150-150-0.5-2A
L37-3S-150-150-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-0.5-2A
Brief Description
L37-3S SHEET 150X150X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-150-150-0.5-2A.pdf
Availability of L37-3S-150-150-0.5-2A
QUANTITY
L37-3S-150-150-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-0.5-2A
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-0.5-2A
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-0.5-2A Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-0.5-2A
IC MCU ARM7 256KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SBR 45V 10A TO252-3 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.2UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf