t-Global Technology L37-3S-150-150-1.0-0
L37-3S-150-150-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-1.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X1MM
Datasheet Download
L37-3S-150-150-1.0-0.pdf
Availability of L37-3S-150-150-1.0-0
QUANTITY
L37-3S-150-150-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-1.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-1.0-0
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-1.0-0
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-1.0-0 Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-1.0-0
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.74M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR DPAK datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf