t-Global Technology L37-3S-150-150-2.0-1A
L37-3S-150-150-2.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-2.0-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X2MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-150-150-2.0-1A.pdf
Availability of L37-3S-150-150-2.0-1A
QUANTITY
L37-3S-150-150-2.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-2.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-2.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3S Ultra-soft Gap Filler for LCD
MSDS Material Safety DatasheetL37-3S MSDS
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-2.0-1A
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-2.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-2.0-1A Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-2.0-1A
CONN RECEPT 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
CONN SPRING 8POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME BLK 11CK datasheet.pdf