t-Global Technology L37-3S-150-150-3.0-1A
L37-3S-150-150-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-3.0-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-150-150-3.0-1A.pdf
Availability of L37-3S-150-150-3.0-1A
QUANTITY
L37-3S-150-150-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-3.0-1A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-3.0-1A
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-3.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-3.0-1A Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-3.0-1A
EDGECARD PCI 184PS .050 R/A 3.3V datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
100 KK TERM O/LRAMP WO/POR 2POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 0.7A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 90POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN USB ADPT F-F BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 200MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3K OHM 1% 200W datasheet.pdf