t-Global Technology L37-3S-150-150-5.0-0
L37-3S-150-150-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-5.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X5MM
Datasheet Download
L37-3S-150-150-5.0-0.pdf
Availability of L37-3S-150-150-5.0-0
QUANTITY
L37-3S-150-150-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-5.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-5.0-0
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-5.0-0
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-5.0-0 Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-5.0-0
RES SMD 105 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M10 5V MINI datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CORD REEL W/BOX 45' 14AWG-3COND datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY POL TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V JB 0402 datasheet.pdf