t-Global Technology L37-3S-150-150-5.0-1A
L37-3S-150-150-5.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-5.0-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-150-150-5.0-1A.pdf
Availability of L37-3S-150-150-5.0-1A
QUANTITY
L37-3S-150-150-5.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-5.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-5.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3S Ultra-soft Gap Filler for LCD
MSDS Material Safety DatasheetL37-3S MSDS
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-5.0-1A
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-5.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-5.0-1A Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-5.0-1A
CAP CER 3.3PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH DISCONN 602A 60V BLACK datasheet.pdf
PUNCH PIN HEAVY DUTY 5MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.080" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 26POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf