t-Global Technology L37-3S-17-25-1.5
L37-3S-17-25-1.5 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-17-25-1.5
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3S 17X25X1.5MM
Datasheet Download
L37-3S-17-25-1.5.pdf
Availability of L37-3S-17-25-1.5
QUANTITY
L37-3S-17-25-1.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-17-25-1.5
Internal Part NumberEIS-L37-3S-17-25-1.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline17.00mm x 25.00mm
Thickness0.059" (1.50mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-17-25-1.5
Related LinksL37-3S-1, L37-3S-17-25-1.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-17-25-1.5 Details Description
Related parts for L37-3S-17-25-1.5
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LOAD SW LVL SHIFT 20V SC70-6 datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 326V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf