t-Global Technology L37-3S-320-320-0.5-1A
L37-3S-320-320-0.5-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-320-320-0.5-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 320X320X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-320-320-0.5-1A.pdf
Availability of L37-3S-320-320-0.5-1A
QUANTITY
L37-3S-320-320-0.5-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-320-320-0.5-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-320-320-0.5-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3S Ultra-soft Gap Filler for LCD
MSDS Material Safety DatasheetL37-3S MSDS
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-320-320-0.5-1A
Related LinksL37-3S-320, L37-3S-320-320-0.5-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-320-320-0.5-1A Details Description
Related parts for L37-3S-320-320-0.5-1A
RES 0.3 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 2X1/8" A VFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf