t-Global Technology L37-3S-640-320-2.0-1A
L37-3S-640-320-2.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-640-320-2.0-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 640X320X2MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-640-320-2.0-1A.pdf
Availability of L37-3S-640-320-2.0-1A
QUANTITY
L37-3S-640-320-2.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-640-320-2.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-640-320-2.0-1A
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-640-320-2.0-1A
Related LinksL37-3S-640, L37-3S-640-320-2.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-640-320-2.0-1A Details Description
Related parts for L37-3S-640-320-2.0-1A
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RELAY SSR 2CH 36V POWERSO-10 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 7TAP 350PS 32TQFP datasheet.pdf
IC COMPLEMENT SW FET DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 12-26AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT COVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf